Stalviršis nėra tas dalykas, kuris namuose keltų didžiausią nuostabą. Tačiau jis arba jie yra svarbi buities detalė, apie kurios savybes būtų verta žinoti bent minimalią informaciją. Tokiu būdu galėsite geriau išsirinkti baldus bei žinoti, koks stalviršis geriausiai tiks jūsų namams ir taip toliau. Taigi, štai keletas svarbesnių aspektų apie stalviršių tipus, jų privalumus ir trūkumus.

Medžio masyvas

Medis turi laikui nepavaldžių dizaino savybių. Medžio masyvas yra itin tankios konsistencijos medienos dirbinys, kuris yra labiau atsparus pažeidimams bei dažnai atrodo tvirčiau ir prabangiau nei MDF plokštės ar iš ekonomiškesnių medienos žaliavų pagaminti stalviršiai. Medžio masyvas reiškia, kad produktas bus pagamintas iš vientiso medžio lentų, o ne drožlių ar kitko. Tai vienas iš natūraliausių ir patvariausių medienos apdirbimo būdų, tačiau yra kiek brangesni.

Jeigu domina toks pasirinkimas, galite pasižiūrėti, kokie mediniai virtuvės stalviršiai varle.lt internetinėje parduotuvėje yra pardavinėjami. Tikrai nesunkiai rasite tinkamą sprendimą už prieinamą kainą!

MDF plokštė

MDF arba medium-density fibreboard angliškai reiškia vidutinio tankumo medžio plaušo plokštė. Žvelgiant į rinką, MDF medžio dirbiniai yra vieni populiariausių tarp pirkėjų. Labiausiai juos vilioja spalvų įvairovė, mat MDF plokštes galima nudažyti beveik bet kokia spalva ir formų gausa, nes šią plokštę yra lengva formuoti.

Lyginant su medžio masyvo stalviršiais jie neatrodys tokie prabangūs ir nebus tokie patvarūs. Taigi, jeigu ieškote spalvingo, įdomaus ir interjerą pagrąžinančio bei nebrangaus sprendimo – tikriausiai geriausia bus dėmesį sutelkti į MDF plokštės stalviršius.

Stiklas

Jeigu kalbėsime apie prabangą, kurią galime turėti kiekvienas, tai stikliniai (o jeigu tiksliau – grūdinto stiklo) stalviršiai yra idealiausias pasirinkimas. Interjere stiklo skaidrumas suteikia elegancijos, išlaikyto grožio ir neperspaustos prabangos pojūtį. Nors nuo stiklinio paviršiaus bus lengva nuvalyti nešvarumus ir trupinius, jis nebijo drėgmės yra labai tvirtas ir tiks kone kiekvienuose namuose, stiklinis stalviršis turi ir šiokių tokių minusų. Paprastai gražesnis stalas kainuos gana nepigiai. Taip pat reikia paminėti, kad ant jo matysis pirštų antspaudai, dėmės ir nors jį lengva valyti – to valymo jis reikalauja daug. Galiausiai – būtina elgtis itin atsargiai, nes stiklas braižosi.

Marmuras, granitas ir akmuo

Turbūt prabangiausia ir labiausiai vertinama stalviršių arba interjere naudojamų paviršių medžiaga yra akmuo. Paprastai dažniausiai naudojami yra muilo akmuo, marmuras, granitas. Šių medžiagų didžiausias privalumas yra estetika ir kokybė. Kadangi akmuo yra tankus, tvirtas ir sunkus, jo pažeisti beveik neįmanoma. Nešvarumai taip pat nevargina, mat juos lengva išvalyti, o įbrėžimai net nelabai matysis. Na, o akmeninių stalviršių pasirinkimas taip pat yra gausus, todėl kiekvienas gali rasti spalvą ir tekstūrą, kuri ne tik patinka, bet ir dera prie interjero. Prie minusų reikėtų įvardinti kainą – ji yra tikrai didelė ir paprastai viršija 100 eurų už kvadratinį metrą.